کنترل عملکرد و بهبود مستمر

کنترل عملکرد و بهبود مستمر

بهبود مستمر یعنی چه؟

همان گونه که از نامش پیداست، بهبود مستمر یعنی استمرا بهبود و حرکت رو به جلو. امروزه تقریبا همه کسب و کارها در ادبیات شان از این کلمه ولو به صورت شعاری در جلسات و محافل عمومی ، استفاده می کنند. می شود به زبان ساده بهبود مستمر را در برنامه ریز، اجرا، کنترل و اقدام اصلاحی ، همان چرخه دمینگ PDCA خلاصه کرد. اگر کار به همین سادگی است پس چرا آن طوریکه باید ما شاهد بهبود مستمر در برخی کسب و کارها نیستسم؟ به عقیده اینجانب ، عدم درک فلسفه بهبود و عوامل موثر در ترغیب نیروی انسانی در استمرار بهبود شاید یکی از مهمترین دلایل باشد
دنیای همچنان در حال تغییر است و کسب و کار ها هم از این مقوله در امان نمانده است. تغییر در همه ابعادش چه در داخل سازمان ها و چه در محیط حاکم بر آنها ، در حال شکل گرفتن است. بقول یک دوست که می گفت آنچه تغییر نمی کند، خود تغییر است. رقابت از همیشه بیشتر شده است. سازمان هایی که قدرت رقابتب خود را حفظ کرده و آنرا روز به روز ارتقاء می دهند در این دنیای کاملا رقابتی می توانند به حیات شان ادامه دهند. پس دغدغه مدیران کسب و کار امروز ، حفظ قدرت رقابتی است که با استمرا بهبود عملی است.
چرا باید به مقوله تغییر بیشتر بها داد؟
• بازار جهانی است. و محصول شما باید با آن رقابت نماید. بازار دیگر محلی، کشوری و حتی منطقه ای هم نیست. بازار جهانی است.
• اطلاعات همه جا هست. مشتریان امروز، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از اینترنت و شبکه های مجازی بدست می آورند و معنی کیفیت را بهتر درک می کنند. مشتریان حاضر به پرداخت پول برای همه محصولات نیستند . آنها آگاهانه انتخاب می کنند. شما فکر می کنید، جایگاهتان در بازار هدفی که انتخاب کرده اید، کجاست؟
بهبود مستمر به معنای یافتنِ روشی موثر و چسبیدن به آن نیست. بلکه به معنای توجه به جایگاه کنونی و موقعیت تان در فضای کسب و کار، تدوین چشم انداز روشن ، تفهیم ماموریت سازمان به همکارانو در نهایت تدوین اهدافی است که چشم انداز را در قالب ماموریت و بیاینه اخلاقی سازمان تان، محقق سازد. پس تدوین اهداف جدید نیز بعد از رسیدن به اهداف قبلی ، همچنان ادامه خواهد داشت. این یعنی بهبد مستمر. البته اهدافی که تعیین می کنید نیز متناسب با انتظارات طرف های ذینع بویژه مشتریان تان خواهد بود.

استاندارد ما برای استمرار بهبود در سازمان ها

کارشناسان با تجربه شرکت سامانه کیفیت تدبیر، با بهره گیری از برنامه های موفق بهبود در سازمان ها، آمادگی خود را برای طرح ریزی بهبود در سازمان شما ، اعلام می دارد. آنچه که ما بر آن باور داریم به مدیران و کارکنان شما در یک پروسه 3 تا 6 ماه منتقل می کنیم و در کنار شما و به همراه شما پرواز خواهیم کرد.

مسیر. تنها زمانی که شرکت نتواند آن را انجام دهد، زمانی است که امکان تغییر بیشتر وجود ندارد. ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به طور مستقیم سود آورتر شوند اطلاعات.

ما در موارد زیر بشما کمک می کنیم:
نتایج مشاوره
  • افزایش فروش و وفاداری مشتریان
  • کاهش قیمت تمام شده و افزایش قدرت رقابت پذیری
  • اجاد سازمان خلاق و نوآور
  • افزایش کیفیت محصول و تولید ناب

درباره ما

ما بيش از ٣ دهه است كه در زمينه طراحي و بهبود كسب و كارها فعاليت مي كنيم. مديراني كه علاقمندند تغييرات اساسي در كسب و كارشان ايجاد كنند، بهترين و عملي ترين برنامه ها را پيشنهاد مي كنيم و همواره در كنارشان هستيم.