کدام ابزار مدیریتی مناسب است؟

کدام ابزار مدیریتی مناسب است؟
بهترین ابزار مدیریتی کدام است؟ Which management tools are the best
بهترین ابزارهای مدیریت کدامند؟ چه سئوال خوبی!
بهترین ابزارهای مدیریت کدامند؟ قبول کردن ابزار یا تکنیک با ارزش مدیریتی، می¬تواند بهانه ای برای انجام ندادن کارها و عدم تفکر سخت و یا طرح سؤالات مناسب دیگری ، برای پرسیدن باشد. امروزه، مدیران محترم کسب و کارها ، شدیدا به این ابزارها نیازمند هستند .
مسلماً ابزارهای مدیریتی خوب همواره مورد استفاده قرار می گیرند و در پاسخ به سئوال می توان از روند استفاده آن ها در مدیریت به این سئوال پاسخ داد.
با این وجود ، خطرات ابزارهای مدیریتی این است كه آنها می توانند احساس غلطی از امنیت ایجاد كنند و ما را ترغیب كنند كه از تفكر واقعی كه باید رخ دهد را پنهان کنیم.
سؤالاتی که ناشی از انگیزه های مهم یا عمیق است ، مکان مناسبی برای شروع است ، اما چگونه می توانیم سؤالاتی را که می پرسیم بهبود بخشیم؟ خوب جواب در آنجاست - به دنبال شماست و در صورت تمایل شما را پیدا خواهد کرد !!
برای کمک به شما در جستجوی پاسخ ها ، با چند سوال از خودمان شروع خواهیم کرد. برای خودتان، ببینید که چگونه سؤالات می توانند به ابزارهای مدیریتی مؤثر تبدیل شوند:
• ما درمورد چه چیزی تحقیق می کنیم و چرا؟
• چه کسی باید در این تحقیق شرکت کند؟
• چگونه سؤالات قدرتمند تری ایجاد می کنیم؟
ما درمورد چه چیزی تحقیق می کنیم و چرا؟
چرا سؤالات بسیار مهم هستند؟ به نقل از انیشتین گفته است: "اگر یک ساعت برای حل یک مشکل داشتم و زندگی من به راه حل بستگی داشت ، 55 دقیقه اول را برای تعیین سؤال مناسب برای سؤال صرف می کردم ، برای اینکه یک بار سوال مناسب را بدانم ، می توانم مشکل را حل کنم. در کمتر از پنج دقیقه. " اگر این کار را انجام دهید ، به خودتان وقت بیشتری جهت طرح سؤال (های) مناسبی را میدهید و مطمئناً قبل از هرگونه استفاده از ابزارهای مدیریتی است، بهترین و مناسب ترین ابزار مدیریتی را پیدا می کنید.
این سؤالات ابزارهای اساسی مدیریت هستند. آنها به ما کمک می کنند تا افرادی را که باید در کنار هم قرار بگیرند ، شناسایی کنیم تا اقدامات مناسبی را برای حل مسئله یا تحقق یک فرصت انجام دهیم.
برای انتخاب بهتر ابزارهای مدیریتی - چگونه سؤالات قدرتمندتری طرح کنیم؟
سؤالات قدرتمند در مورد ایجاد حرکت است و می تواند ابزارهای مدیریتی بسیار موثری باشد. یعنی آنها به ما کمک می کنند تا در مورد وضعیت مورد نظر ما متفاوت فکر کنیم. چگونه سؤالاتی طرح کنید که قدرتمند باشند؟ این سؤالی است که اریک وگت ، خوانیتا براون و دیوید ایزاک به دنبال پاسخ در "هنر سؤالات قدرتمند" بودند. آنها سه بعد را به یک سوال قدرتمند ترسیم می کنند.
در مرحله اول ، "دستور رکاب زدن" وجود دارد که دلالت بر کلمات این سوال دارد. سؤالات قدرتمندتر با اینكه چرا ، چگونه یا چه چیزی شروع می شود. اینها توسط چه کسی دنبال می شوند ، چه کسی ، چه زمانی ، کجا. سرانجام ، کمترین سؤالها آنهایی هستند که جواب شان با بله یا خیر است.
بعد دوم دامنه سؤال است. به عنوان مثال ، "چگونه می توانیم گروه کاری خود را مدیریت کنیم" ، از نظر "چگونه می توانیم شرکت خود را مدیریت کنیم" متفاوت است.
بعد سوم فرضیه ای است که ما در درون سؤال مطرح می کنیم. "چه اشتباهی کردیم و چه کسی مسئول است" وقتی با "آنچه آموخته ایم و چه امکاناتی برای ما در آینده وجود دارد" ، فرضیه های بسیار متفاوتی ایجاد می کنیم.
Fran Peavy دیدگاه مرتبط با سوالات قدرتمندی را مطرح می کند ، که در متن جامعه قرار دارد
تغییر جامعه. او از نظر خانواده های سئوال گر ، با دو سطح صحبت می کند. از سوالات در سطح اول برای توصیف موضوعات / مشکلات استفاده می شود. این سطح در مورد به دست آوردن واقعیت ها و دیدگاه ها با پرسیدن سؤالاتی است که بر آنچه اتفاق می افتد تمرکز دارد و سؤالاتی که اوضاع را تحلیل می کند. سطح دوم سوالات عمیق تر ، حرکت تشویق كننده به راه حل را سؤال می كند كه برای رسیدن به راه حل ، چه چیزهایی باید ایجاد شود ، و مردم را ترغیب كند كه در مورد آنچه برای رسیدن به این ایده تلاش می كنند ، بیندیشند.

در اینجا چند پیشنهاد توسط Vogt ، Brown و Isaacs ارائه شده است تا به کمک آن بتوانند سوالات تولید خوبی را ارائه دهند. آنها سه مرحله را برای سؤال مطرح می كنند ، اولاً به موقعیتی كه گروه در نظر دارد تمركز كنند. برای درک بهتر وضعیت ، گروهی باید از چه سؤالاتی بپرسد. ثانیا برای تشویق تفکر عمیق تر درباره اوضاع. تشویق این گروه به فکر کردن در مورد ایده هایی که از بحث هایشان ناشی می شود. سپس سوم به سؤالاتی بپردازید که اقدامات را ترویج یا تحریک می کند. بررسی چگونگی پیشبرد برخی از ایده ها.
بهترین ابزارهای مدیریت تا کنون شناخته شده است، چیست؟
کیفیت سؤالاتی که می پرسیم به ما خدمت می کند اما اغلب قبل از رسیدن به سؤالاتی که واقعاً مهم هستند ، کمی تفکر سخت می خواهد. وقت صرف فکر کردن در مورد مسائل و سپس پرسیدن سوالات مناسب ، زمان خوبی است. به خصوص اگر قبل از رسیدن به آن ابزار دستی، این کار را انجام دهید!
من شش مرد صادق خدمت می کنم ،آنها به من آموختند :
نام آنها چیست ، چرا، چه موقع ، چگونه، کجا و چه کسی؟
WHAT, WHY, WHEN, HOW, WHERE and WHO?
از ابزارهایی که در 30 سال اخیر مورد استفاده قرارگرفته اند می توان به تعدادی از آنها اشاره نمود:
 بیانیه چشم انداز vision statement
 برنامه ریزی استراتژیک STRATEGIC PLANNING
 الگوبرداری BENCHMARKING
 کارت متوازن امتیازی BALANCED SCORECARD
 تحیلی داده های بزرگ BIG DATA ANALISES
 مدیریت کیفیت جامع TOTAL QUALITY MANAGEMENT
 سیستم مدیریت کیفیت QUALITY MANAGEMENT SYSTEM
 مهندسی مجدد فرآیندها BUSINESS PROCESES REENGINEERING
 مدیریت تغییر CHANGE MANAGEMENT
 مدیریت ارتباط مشتریان CUSTOMER RELATIONSHIP MANAGEMENT
 مدیریت رضایت و وفاداری SATISFACTION & LOYALTY MANAGEMENT
من و همکارانم آمادگی خو د را جهت بازآفرینی سازمان و فعالیتهای شما در این شرایط ویژه، اعلام می داریم.
منتظر تماس شما هستیم.
کامل حسین زاده
مدیر عامل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *